عَنْ سَلْمَانَ الْفَارِسِیِّ قَالَ قَالَ رَسُولُ اللَّهِ‏: یَا سَلْمَانُ مَنْ أَحَبَّ فَاطِمَةَ ابْنَتِی فَهُوَ فِی الْجَنَّةِ مَعِی وَ مَنْ أَبْغَضَهَا فَهُوَ فِی النَّارِ. یَا سَلْمَانُ‏ حُبُ‏ فَاطِمَةَ یَنْفَعُ فِی مِائَةٍ مِنَ الْمَوَاطِنِ أَیْسَرُهَا الْمَوْتُ وَ الْقَبْرُ وَ الْمِیزَانُ‏ وَ الْمَحْشَرُ وَ الصِّرَاطُ وَ الْعَرْضُ وَ الْحِسَابُ [المحاسبه] فَمَنْ رَضِیَتِ ابْنَتِی عَنْهُ رَضِیتُ عَنْهُ وَ مَنْ رَضِیتُ عَنْهُ رَضِیَ اللَّهُ عَنْهُ وَ مَنْ غَضِبَتْ عَلَیْهِ فَاطِمَةُ غَضِبْتُ عَلَیْهِ وَ مَنْ غَضِبْتُ عَلَیْهِ غَضِبَ اللَّهُ عَلَیْهِ. یَا سَلْمَانُ وَیْلٌ لِمَنْ یَظْلِمُهَا وَ یَظْلِمُ بَعْلَهَا [أَمِیرَ الْمُؤْمِنِینَ‏] عَلِیّاً وَ وَیْلٌ لِمَنْ یَظْلِمُ شِیعَتَهَا وَ ذُرِّیَّتَهَا.»

ترجمه:

رسول خدا(صلی الله علیه و آله) فرمود: اى سلمان! کسى که دخترم فاطمه(علیها السلام) را دوست بدارد در بهشت همراه من است، و کسى که او را ناراحت کند در آتش خواهد بود. اى سلمان! دوستى فاطمه(علیها السلام) در صد موطن نفع مى‏دهد که آسانترینِ آنها حال مردن و قبر و م و صراط و حساب است. پس کسى که دخترم فاطمه(علیها السلام) از او خشنود باشد من از او خشنودم، و کسى که من از او خشنودم خدا از او خشنود است، و کسى که دخترم فاطمه(علیها السلام) بر او خشمناک باشد من بر او خشمناکم، و کسى که من بر او خشمناک باشم خدا بر او خشمناک است.
اى سلمان! واى بر کسى که به دخترم فاطمه(علیها السلام) ستم کند و وای به حال کسی که به شوهرش علی(علیه السلام) ظلم نماید، و واى بر کسى که به فرزندان و شیعیان او ستم کند.

ادامه مطلب

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها